Don Campbell zmarł 02.06.2012

User

Autor znakomitych publikacji opisujących EFEKT MOZARTA, jak nazwał oddziaływanie uporządkowanej, doskonałej muzyki na zdrowie człowieka i uczenie się. Był ekspertem i autorem programu terapii i edukacji muzycznej, opartego na tym zjawisku. Jako jeden z pierwszych naukowców badał i propagował wyniki obserwacji nad związkiem słuchanego utworu z reakcjami zachodzącymi w ciele człowieka.

Mieliśmy zaszczyt poznać go osobiście. Don Campbell został członkiem Honorowej Rady Fundacji na długo przed jej oficjalnym ustanowieniem, gdy była Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką imienia Rahula Sakyaputry. Prace Dona Campbella w wielkiej mierze wpłynęły na profil działalności naszej Fundacji.

Oto fragment listu, jaki otrzymaliśmy od Heleny Wald:
Drodzy Przyjaciele

Chcę mieć pewność, że wiecie, że po 5 ciężkich miesiącach walki z rakiem trzustki, Don Campbell zmarł w dniu 2 czerwca 2012 roku.
Jeśli usłyszeliście o tej smutnej wiadomości po raz pierwszy, bardzo mi przykro, że nie byliśmy w stanie dotrzeć do was kilka miesięcy temu. Don włożył bardzo wiele serca i wysiłku w proces dzielenia swymi wiadomości w lutym i marcu. Kiedy zanikała jego energia, znajdował pociechę otrzymując e-maile,

telefony, spotykając się z bliskimi przyjaciółmi i rodziną.Cała jego podróż jest pięknie przedstawiona na stronie CaringBridge. Możesz przeczytać jego historię (początek podróży), bieżące informacje oraz prawie 2000 wpisów w Księdze Gości. Oddają hołd dla jego mądrości, humoru i dowcipu, są pełne miłości płynącej do niego z całego świata.

Znajdź tę witrynę na www.caringbridge.org / wizyta / DonCampbell. Jeśli nie korzystałeś Caring most przedtem, będziesz musiał podać swój adres email i utworzyć hasło.

www.caringbridge.org/visit/DonCampbell.

Tutaj możesz zobaczć video z niezwykłej uroczystości pogrzebowej, która odbyła się 13 czerwca w Boulder

http://www.healingatthespeedofsound.com/don_campbell_memorial.jsp