O nas

Andrzej i Mirosława Borynowie
Jesteśmy założycielami firmy ANANDA MUSIC oraz Fundacji "BORYNA"
Rozpoczęliśmy działalność w latach 80 - tych w ramach propagowania muzyki etnicznej i duchowej różnej tradycji, muzyki o charakterze leczniczym relaksacyjnym, oraz budowania postaw tolerancji i szacunku dla różnych poglądów.

W 1987 Roku założyliśmy i prowadziliśmy STOWARZYSZENIA JEDNOŚCI DUCHOWEJ DLA MIŁOŚCI, ŚWIATŁA I ŻYCIA. Siedzibą Stowarzyszenia był Stargard Szczeciński a teren działalności stanowiły kraje Europy Wschodniej.
Nawiązaliśmy kontakty z wieloma muzykami i nauczycielami duchowymi różnych tradycji, zdobywaliśmy materiały dotyczące rozwoju duchowego. Zaopatrywaliśmy zainteresowanych w publikacje i nagrania, przekazywaliśmy informacje o imprezach i nauczycielach duchowych także do innych krajów Europy Wschodniej.

W 1989 rozpoczęliśmy oficjalną działalność gospodarczą jako firma Ananda Music, wprowadzając na polski rynek muzykę leczniczą, muzykę relaksacyjną, terapeutyczną, etniczną, duchową różnych tradycji. Wydawaliśmy muzykę na kasetach magnetofonowych.

W 1990 roku zostaliśmy honorowymi członkami organizacji zwanej wtedy UNIWERSYTET POKOJU w Poczdamie. Obecnie działa jako INTERNATIONAL PEACE FOUNDATION, z siedzibą w Austrii.
Członkami tej organizacji zostali także m.in.:Nelson Mandela, Dalaj Lama, biskup Desmond Tutu, Lech Wałęsa, Lucyna Winnicka, Andreas Vollenwaider, Vaclav Havel, Sir Jehudi Menuhin, Willy Brandt, Jimmy Carter, Prof. Fritjof Capra, Pir Vilayat Inayat Khan, Stanisław Grofi, Kate Bush, Leonard Cohen, Bob Dylan, Peter Gabriel, Allen Ginsberg, Philip Glass, Ravi Shankar, Van Morrison, Sting i Stevie Wonder.

Zostaliśmy w ten sposób uhonorowani za zainicjowanie i doprowadzenie do realizacji międzynarodowego festiwalu WEEK OF WHOLENESS AND HEALING - TYDZIEŃ PEŁNI I LECZENIA (25.04 - 01.05. 1988) w Krakowie. W imprezie wzięli udział nauczyciele różnych tradycji, odbywały się wykłady, warsztaty i inicjacje. Kulminacyjnym punktem wydarzenia była Medytacja na Wawelu, w czasie której Toruńska Orkiestra Kameralna wykonała "Requiem" Mozarta.

W okresie 1990/1991 byliśmy w Los Angeles. Spotkaliśmy muzyków, z którymi wcześniej przyjaźniliśmy się korespondencyjnie, tacy jak Ani Williams, Jim Berenholtz, Michael Stillwater.
Mieliśmy też zaszczyt poznać osobiście Yogi Bhajana, przywódcę sikhijskiego pokojowego ruchu 3HO. Jego osobiste błogosławieństwo otrzymaliśmy korespondencyjnie w 1986 roku.

Poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z nowymi muzykami. Wśród nich był Rahul Sakyaputra, indyjski wirtuoz sitaru, nauczyciel, buddysta, artysta malujący inspirujące, zachwycające barwami obrazy o tematyce buddyjskiej. Rahul stał się naszym przyjacielem, podobnie jak Howard Richman, pianista, tworzący lecznicze "Portrety Muzyczne".

Uzyskaliśmy od muzyków licencje, na podstawie których wydawaliśmy ich muzykę. Wśród pierwszych kaset, które zdobyły popularność wśród polskich odbiorców były tytuły Ani Williams "Song of the Jaguar", "Song of Isis" "Violets In Spring", Jima Berenholtza "Turquoise Waters", Michaela Stillwatera "Voices of the Heart".

W 2002 roku odszedł nasz przyjaciel Rahul Sakyaputra. Założyliśmy centrum, które nazwaliśmy jego imieniem: Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką imienia Rahula Sakyaputry. Jego celem były działania propagujące stosowanie terapii muzyką i dźwiękiem, organizowanie wydarzeń z udziałem znakomitych muzyków, twórców muzyki leczniczej, etnicznej, autorytetów w dziedzinie terapii muzycznej.

Po dwóch latach centrum przekształciło się w fundację, która obecnie nosi nazwę Fundacja "BORYNA". Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką.

"Ananda Music" kontynuuje działalność jako wydawnictwo, rozprowadzając nagrania mistrzów i pionierów muzyki relaksacyjnej, leczniczej, medytacyjnej, duchowej różnych tradycji. Uczestniczy w pracy fundacji, szczególnie w ramach organizacji koncertów, warsztatów, sesji terapeutycznych.

Nasze przedsięwzięcia:

Październik 2007 Toruń Koncert Michaela Stillwatera. Koncert był naszym udziałem w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Artysta spotkał się także z dziećmi, ich rodzicami i pracownikami Hospicjum dla Dzieci "Nadzieja" więcej

Marzec 2008 Toruń, Katowice
Dźwięki dla Życia. Wizyta Ani Williams w Toruniu i w Katowicach.
W Toruniu odbył się koncert Ani Williams, wizyta w hospicjum "Nadzieja", artystka była Gościem Specjalnym konferencji naukowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, przeprowadziła warsztaty terapii dźwiękiem oraz indywidualne sesje. W Katowicach również odbył się koncert oraz warsztaty, Ani Williams prowadziła sesje indywidualne Więcej.

Grudzień 2008 Toruń
"My Music for Peace" Moja Muzyka dla Pokoju. Józef Skrzek w Toruniu
Józef Skrzek był Gościem Specjalnym konferencji na UMK na temat miejsca muzyki w życiu człowieka. Odbył się świąteczny koncert artysty połączony ze zbiórką na rzecz hospicjum "Światło" więcej

Czerwiec 2009 Toruń
"My Music for Peace". Drugie przedsięwzięcie. Ponownie Józef Skrzek w Toruniu.
Panel dyskusyjny "Muzyka i Demokracja" w V LO w Toruniu. Jam Session z toruńskimi muzykami więcej

W planie koncert KITARO i JÓZEFA SKRZEKA.