Relacje z wizyty Steve'a Kindleraw Hospicjum Nadzieja w Toruniu

User

Relacja TV Bydgoszcz " Uspokaja i pomaga w rehabilitacji - muzyka to dla podopiecznych Hospicjum "Nadzieja" ważny element codziennej terapii. - Muzyką to ona się zajmuje na co dzień. Internet ma w tym celu. Ona to by siedziała od rana do wieczora w tym ? zdradza Hneryk Urbański, dziadek jednej z podopiecznych hospicjum. - Są takie dzieci, które nie zasną, jeśli nie będzie włączona odpowiednia, ich ulubiona, muzyka.

Co prawda nie mówią, ale sygnalizują rodzaj muzyki, który im odpowiada ? opowiada Bogna Jakusz z Hospicjum ?Nadzieja.


" Uspokaja i pomaga w rehabilitacji - muzyka to dla podopiecznych Hospicjum "Nadzieja" ważny element codziennej terapii. - Muzyką to ona się zajmuje na co dzień. Internet ma w tym celu. Ona to by siedziała od rana do wieczora w tym ? zdradza Hneryk Urbański, dziadek jednej z podopiecznych hospicjum. - Są takie dzieci, które nie zasną, jeśli nie będzie włączona odpowiednia, ich ulubiona, muzyka. Co prawda nie mówią, ale sygnalizują rodzaj muzyki, który im odpowiada ? opowiada Bogna Jakusz z Hospicjum ?Nadzieja.

Dźwięk to pokarm dla umysłu, ale i reszty ciała. Badania pokazują, że odpowiednia muzyka ma dobry wpływ na cały organizm człowieka. - Poprzez odpowiednią muzykę zmienia się rytm serca człowieka, dostosowuje się ciśnienie, dostosowuje się wszystkie inne parametry, a przede wszystkim wydziela się serotonina i człowiek wtedy łatwiej znosi różnego rodzaju zabiegi ? uświadamia Mirosława Boryna, prezes fundacji.

A to jest szczególnie ważne dla pacjentów hospicjum. Dlatego też właśnie oni byli świadkami niezwykłego koncertu. Zagrał dla nich Steve Kindler, międzynarodowej sławy skrzypek. Według niego, wyjątkowa jest przede wszystkim młoda publiczność. - Czystość w sercach tych młodych ludzi jest ogromna. Być może mają problem z niektórymi zmysłami, ze słuchem czy wzrokiem, ale ich serce i ducha wypełnia muzyka ? przekonuje Steve Kindler.

Amerykanin zagrał na wyjątkowym instrumencie - dziewięciostrunowych skrzypcach. To pierwszy taki egzemplarz na świecie. Unikalne, spokojne dźwięki przypadły do gustu podopiecznym hospicjum. - Nasze dzieci bardzo reagują na dźwięki muzyki, widać to po ich uśmiechu, po ich gestach ? zdradza Halina Wiśniewska z Hospicjum ?Nadzieja"."

Dla samego wirtuoza, który wspiera ideę programu "My Music for Peace" ? moja muzyka dla pokoju, występ dla podopiecznych Hospicjum "Nadzieja" był jednym z najwspanialszych doświadczeń.

http://www.radiopik.pl/2,34389,steve-kindler-zagral-dla-dzieci-w-hospicjum-nadz&s=1&si=1&sp=1

http://bydgoszcz.tvp.pl/21208979/wybitny-muzyk-zagral-dla-chorych-dzieci-muzyka-je-uspokaja

http://media.tvk.torun.pl/movie/show?id=7729

http://hospicjumnadzieja.pl/wizyta-muzyka-stevea-kindlera/

http://www.radiopik.pl/index.php?idp=2&szukaj=&s=39&idx=34389