Steve Kindler i Mirosław Muzykant w Toruniu, Maj 2014

User

Za nami kolejne wydarzenie w ramach programu ?My Music for Peace? .

Wirtuoz STEVE KINDLER zagrał na unikatowych 9 strunowych skrzypcach oraz na skrzypcach akustycznych.

<Współfinansowane przez Województwo Kujawsko-Pomorskie ze środków PFRON Oraz Toruńską Agendę Kulturalną w ramach programu ?Mikrowsparcie?.

http://www.tak.torun.pl/mikrowsparcie/

11 Maja, Koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Stevowi Kindlerowi towarzyszył Mirosław Muzykant na fortepianie i bębenkach akustycznych.

W repertuarze usłyszeliśmy głównie utwory Fryderyka Chopina, Bacha w transkrypcji na 9 strunowe skrzypce oraz własne kompozycje obydwu artystów, a także improwizacje łączące klasykę, fusion, jazz.

Wśród kompozycji Steva Kindlera usłyszeliśmy zarówno te, stworzone niedawno na 9 strunowe skrzypce, jak i dawniejsze, w nowym opracowaniu. Jedną z nich jest rewelacyjna a zarazem rewolucyjna "Hyperspace" napisana przez Steva Kindlera w 1976 r, gdy grał z grupą Jana Hammera. Można ją usłyszeć na znanej, kultowej płycie "Melodies" .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y1PdoXZ4GCs

Nowa wersja "Hyperspace" na 9 strunowe skrzypce wzbudziła wielkie emocje wśród miłośników jego muzyki.

W tym dniu publiczność miała okazję obejrzeć wystawę prac osób niepełnosprawnych. Autorami prac były dzieci z Hospicjum dla Dzieci ?Nadzieja?, Zespołu Szkół Specjalnych nr 26 w Toruniu, członkowie Fundacji ?Feniks? ? Galeria Przyda Się oraz dzieci ze szkół toruńskich, przedstawiające wizję roli muzyki w tworzeniu pokoju na świecie pod hasłem ?My Music for Peace?.

Składamy serdeczne podziękowania za współpracę przy organizacji koncertu i Wystawy, za serdeczność i zaangażowanie. Dyrekcji Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, która współorganizowała koncert, udostępniła pomieszczenia na koncert i wystawę, pomogła w promocji wydarzenia.

http://www.szafarnia.art.pl/pl/Galeria/Koncerty_2014/My_Music_For_Peace

Dyrekcji, pracownikom i wolontariuszom Hospicjum dla Dzieci ?Nadzieja? oraz wolontariuszom ze Szkoły 26 za zmobilizowanie dzieci i opiekę w czasie tworzenia prac, pomoc w transporcie sztalug, transport dla artystów, przygotowanie wystawy.

Galerii ?Przyda Się? i Fundacji ?Feniks?. W szczególności dziękujemy wolontariuszom: Łukaszowi Kańskiemu i Beacie, którzy przywieźli prace, przygotowali wystawę, pomogli przy sprzedaży biletów i obsłudze publiczności.

http://www.fundacja-feniks.org/pl/nasza-oferta/96-galeria-przydasie-oferta.html

Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka za bezpłatne użyczenie sztalug.

12 Maja, Sesja terapeutyczna w Hospicjum dla Dzieci Nadzieja. Były to bardzo wzruszające chwile.

Steve Kindler zagrał na skrzypcach akustycznych. ,/p>

Ponownie potwierdziła się teza, że terapia muzyką jest doskonałym lekiem, wielkim ukojeniem i źródłem wielkiej otuchy i siły dla chorych i niepełnosprawnych dzieci, ich opiekunów i rodziców.

16.Maja, Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Steve Kindler zagrał zarówno na 9 strunowych skrzypcach jak i na skrzypcach akustycznych, przepięknym instrumencie z XVIII wieku.

W drugiej części koncertu Stevowi Kindlerowi ponownie towarzyszył Mirosław Muzykant, ale tym razem artysta mógł zaprezentować swoje mistrzostwo na perkusji.

Podobnie jak w Szafarni, Steve Kindler i Mirosław Muzykant grali kompozycje własne i klasyków oraz żywiołowe improwizacje łączące jazz, rock, fusion.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko- Pomorskiego i PFRON

 kujawskopomorskielogo pfron logo mikrowsarcie

wuteh logo wawa indeks

hospicjumnadziejaa szafarnia muzeumokregowetorun

http://www.koncertomania.pl/koncert/280036/steve-kindler-szafarnia-11-05-2014.html?fb_action_ids=656700621050607&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

https://www.facebook.com/Meble.Biurowe.Wuteh?fref=ts

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzenia i polubienia profilu na fb https://www.facebook.com/Meble.Biurowe.Wuteh