Steve Kindler, 7 października 2013

User

Steve Kindler zagrał w Toruniu w HRP "Pamela". Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju w projekcie dofinansowanym przez Gminę Miasta Toruń.

W repertuarze doskonała aranżacja wybranych utworów Witolda Lutosławskiego na 9 strunowe skrzypce el. z transkrypcją na pełna orkiestrę.

Koncert Steva Kindlera miał miejsce w HRP Pamela, poprzedzony dwoma koncertami dynamicznej, głośnej muzyki rockowej. Sean Webster Band i ?Sold My Soul?. Steve Kinder rozpoczął koncert od utworów rockowych, starając się uczynić pomost pomiędzy klimatem muzyki poprzedników a swoim programem, którego dominującą częścią były aranżacje i transkrypcje utworów klasycznych na 9 strunowe skrzypce el. , w szczególności wybrane działa Witolda Lutosławskiego. Aranżacje miały charakter nieco jazzowy, była to jednak muzyka wielkiej subtelności, bardzo odmienna od tego, czego zazwyczaj słuchają bywalcy tego klubu. Faktem jest, że wśród słuchaczy było wielu tych, którzy przybyli tam specjalnie dla Steva Kindlera, cierpliwie czekając na jego występ.

Ogromy uniwersalizm, talent i fascynująca osobowość artysty sprawiły, że koncert, chociaż tak bardzo różniący się od poprzednich, wzbudził wielki aplauz, bardzo się podobał. Wielu młodych ludzi stwierdziło potem, że nie mieli pojęcia, że ?trudny? Lutosławski może brzmieć tak fascynująco. Podobały im się także suity Bacha na wiolonczelę, grane na niezwykłych skrzypcach. Słuchacze starszego pokolenia byli wyraźnie wzruszeni słysząc znane ludowe melodie polskie- utwory Lutosławskiego, które brzmiały tak ciekawie.

Porywający z pewnością był czardasz oraz inne melodie węgierskie zagrane na skrzypcach akustycznych. W tym przypadku zachwyt wzbudziła wirtuozowska gra artysty.

dofinansowanie torunWuteh  logo mikrowsarcie

Steve Kindler zapowiada swój koncert i zaprasza słuchaczy na antenie Radia GRA.

plakat pamela