Honorowa Rada Fundacji

User

David Ault

David Ault - Jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących wizjonerskich wokalistów i mówców ruchu przemian - Nowej Myśli. Jego praca, w której koncentruje się na odnawianiu związku człowieka z własną jaźnią, odnajdywaniu boskości wewnątrz siebie, wspomogła setki tysięcy ludzi drodze ich rozwoju duchowego.
Przemawiający do serca śpiew połączony z charyzmatycznym przesłaniem sprawia, że jest chętnie zapraszany jako gość specjalny przez wiele kościołów i międzynarodowych organizacji. Jako osoba duchowna i lekarz, oraz autor tekstów piosenek i artysta nagrywający, David podróżuje i dzieli się swoimi darami od ponad 20 lat. Współpracuje ściśle z Louise Hay i Marianne Williamson, występował z wielkimi mówcami, wzbogacając własne doświadczenie, wypracował swój własny styl nauczania.

User

Michele Averard

Michele Averard - Znana na świecie hiszpańska terapeutka dźwiękiem, wykonawczyni owertonów, pieśniarka, autorka piosenek, kompozytorka i wykonawczyni muzyki leczniczej. Wraz z mężem Nestorem Kornblumem założyła Stowarzyszenie Terapii Dźwiękiem w Hiszpanii oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Terapii Dźwiękiem.
Prowadzi kursy leczenia dźwiękiem i warsztaty dla kobiet (Celebracja Bogini Wewnątrz Siebie) w różnych krajach świata oraz sesje lecznicze. Michele gra na gitarze, tamburze, koto, monochordzie, flecie rdzennych Amerykanów misach tybetańskich oraz innych instrumentach akustycznych.

User

Joel Andrews

Joel Andrews - Międzynarodowej sławy harfista i healer, pionier leczenia muzyką. Koncertuje w wielu krajach świata, prowadzi seminaria i wykłady na temat leczenia dźwiękiem i samoleczenia. Ze względu na lecznicze właściwości, muzyka jego używana jest w szpitalach przy zabiegach i rehabilitacji, przy relaksacji i znieczulaniu. Piękno i doskonałość jego muzyki stanowią inspiracje dla wielu twórców.
Ananda Music sprowadziła Joela Andrewa do Polski i zorganizowała koncerty w roku 1991. W Toruniu wystąpił m. in w Szpitalu Dziecięcym.

User

Jim Berenholtz

Jim Berenholtz - Amerykański kompozytor muzyki teatralnej, tanecznej filmowej oraz koncertowej muzyki współczesnej, wokalista, instrumentalista, etnomuzykolog. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów. Ukończył studia w wydziale kompozycji etnomuzykologii w Amherst College w 1979.
Wykonuje zarówno muzykę rdzennych mieszkańców wielu kultur, jak i swoje własne kompozycje, oparta na wzorcach etnicznych. Wraz z Mazatlem Galindo tworzy zespół XOCHIMOKI, wykonujący muzykę rdzennych mieszkańców Ameryki. Autor opery "Buffalo Nation" oraz monumentalnego arcydzieła "Psalmy RA".

User

Erik Berglund

Erik Berglund - znakomity amerykański kompozytor i harfista, wokalista. pionier terapii dźwiękiem. Twórca doskonałych programów leczenia muzyką, wśród których szczególnie znane są specjalne programy lecznicze dla zwierząt. Jeśli Anioły czasami przemawiają do ludzi, czynią to z całą pewnością poprzez harfę i wokal Erika Berglunda.
W każdym okresie historii człowieka harfa była uważana za najbardziej "niebiański" instrument, sprowadzający pokój i uzdrawianie. Z przyjemnością prezentujemy zestaw nagrań na harfę i wokal ERIKA BERGLUNDA, cieszącego się wielkim uznaniem i uwielbieniem amerykańskiego muzyka, obdarzonego także darem uzdrawiania. więcej

User

Patrick Bernard

Patrick Bernard - Kanadyjski wokalista, twórca współczesnej muzyki instrumentalnej. Zdobywca światowych nagród. Nazwisko jego od 10 lat figuruje na czołowych miejscach słynnej listy Billboard. Śpiewa starożytne mantry lecznicze, uniwersalne pieśni sakralne języku sanskryckim, łacińskim, hebrajskim. Jego muzyka wzrusza, łagodzi stres, dostarcza pięknych doznań, wspomaga prace serca.

User

Jacek Beszczyński

Jacek Beszczyński - Muzyk, kompozytor, bajkopisarz, czołowy animator życia kulturalnego w Toruniu, propagator wolontariatu oraz edukacji dzieci przez muzykę i teatr. Jest twórcą interdyscyplinarnego festiwalu muzycznego, plastycznego i edukacyjnego "Anielskie Spotkania", odbywającego się na przełomie września i października.
Od wielu lat zaprzyjaźniony jest z ANDANDĄ MUSIC i naszą fundacją.

User

Zacciah Blackurn

Zacciah Blackurn - jest terapeutą zajmującym się leczeniem dźwiękiem, wykształconym zarówno w zakresie medycyny tradycyjnej jak i dawnych kultur, w których dźwięk stosowany był jako środek leczniczy. Praktykuje w Ascutney, VT w Stanach Zjednoczonych.
Jest dyrektorem działu edukacji w Instytucie Badawczym Leczenia Dźwiękiem w Nowej Anglii NESHRI kupującym terapeutów i lekarzy z całego świata, zajmujących się propagowaniem wiedzy na temat leczenia dźwiękiem poprzez Internet, edukację oraz badania naukowe.

User

Ołena Bożemska

Ołena Bożemska - Dyrektor założonego przez siebie hospicjum dla dzieci "NADZIEJA" w Toruniu, prezes fundacji "Pomoc Rodzinie i Ziemi". Prowadzi heroiczną pracę nad stworzeniem drugiego domu dla dzieci nieuleczalnie chorych, dotkniętych ciężkimi urazami mózgu, cierpiącymi z powodu nowotworów.
W placówce prowadzona jest intensywna praca pedagogiczna i wielokierunkowa terapia pod okiem lekarzy, psychologów, pedagogów, przy wielkiej pomocy wolontariuszy. Pani Ołena stworzyła miejsce, w którym panuje wyjątkowa atmosfera ciepła, miłości i serdeczności. Współorganizuje konferencje medycyny paliatywnej i medycyny homeopatycznej w Toruniu.

User

Don Campbell

Don Campbell - Jeden z najbardziej uznanych na świecie autorytetów w dziedzinie terapii muzycznej. Kompozytor, artysta, krytyk, badacz i znawca wielu tradycji muzycznych.
Jest autorem dziewięciu książek, w których prezentuje możliwości wykorzystania muzyki do ulepszania pamięci, podniesienia produktywności, łagodzenia bólu, leczenia ciała. W najsłynniejszej z nich "Efekt Mozarta ", przedstawia mechanizmy funkcjonowania mózgu pod wpływem działania muzyki, szczególnie Mozarta.

User

Neshama Carlebach

Neshama Carlebach - Najstarsza córka Rabbi Shlomo Carlebacha, wielkiego legendarnego śpiewaka i filozofa. Kontynuuje tradycje swojego ojca. Tak jak on posiada niezapomnianą głębie duszy i dar poruszania serc. Talent i charyzma oraz "aksamitny głos" jak piszą recenzenci, pozwoliły jej zdobyć serca słuchaczy w każdym wieku w wielu krajach świata.

User

Lisabeth Collins

Lisabeth Collins - Od wielu lat nasza droga przyjaciółka, której wiele zawdzięczamy. Dzięki niej możliwy był nasz wyjazd do Los Angeles i osobiste spotkanie z wielkimi muzykami oraz uczestnictwo w koncertach i warsztatach.

User

Emanuel Comte

Emanuel Comte - Kanadyjczyk francuskiego pochodzenia, jest specjalistą w dziedzinie terapii dźwiękiem, muzykiem, badaczem naukowym i nauczycielem, dyrektorem i założycielem instytutu naukowo badawczego MedSon Center w Valcourt, QC, w Kanadzie. Urodził się w Paryżu w 1959 r.
Gra na flecie prostym od siódmego roku życia. Gdy w 1977 roku stwierdzono u niego nowotwór, zaczął używać dźwięku, aby przezwyciężyć chorobę. Komponuje muzykę leczniczą, prowadzi warsztaty nauczając ludzi odczuwać moc dźwięku i korzystać z niej, oraz szkolenia dla lekarzy, terapeutów, nauczycieli.

User

Amrita Cottrell

Amrita Cottrell - Amerykańska artystka posiadająca wykształcenie muzyczne. Od 20 lat zajmuje się badaniem umysłu, rozwojem duchowym. Jej muzyka opisywana jest jako mandala dźwięku, tworzona za pomocą pięknego wokalu i kryształowych czar.
Używając głosu i muzyki powodowała zatrzymanie się cofanie nowotworu piersi. Zajmuje się zagadnieniem leczenia dźwiękiem. Napisała książkę Graceful Amazon przedstawiając jej doświadczenie związane z leczeniem raka.

User

Wolfgang Deinert

Wolfgang Deinert - Niemiecki instrumentalista, kompozytor muzyki leczniczej, tworzący niezwykłe budowle dźwiękowe z dzwonów rurowych. Kształty tych budowli oraz niezwykłe brzmienie dzwonów zapewniają niezapomniane wrażenia, Oprócz koncertów prowadzi warsztaty terapii dźwiękiem oraz indywidualne sesje lecznicze.

User

Constance Demby

Constance Demby - Znana na świecie od wielu lat wszechstronna kompozytorka, multi-instrumentalistka, malarka, terapeutka. Tworzy monumentalne dzieła o symfonicznym, majestatycznym brzmieniu używając instrumentów klawiszowych oraz niezwykłych instrumentów strunowych (Hammer Dulcimer).
Krytycy porównują jej muzykę do twórczości Bacha, Mozarta, Mendelssona,Beethovena, Brahmsa.

User

Anuradha Devi Dasi

Anuradha Devi Dasi - Urodzona w Indii artystka wykonująca tradycyjne tańce hinduskie. Występuje wraz z mężem, Patrickiem Bernardem. Ich wspólne koncerty to wspaniałe, porywające widowiska dźwięku, ruchu i koloru.

User

Włodzisław Duch

Włodzisław Duch - Prof.dr hab. Włodzisław Duch Profesor fizyki teoretycznej i informatyki stosowanej, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Autor lub współautor licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych oraz książek.
Badacz i popularyzator wiedzy z zakresu kognitywistyki, filozofii umysłu, sieci neuronowych, sztucznej inteligencji w tym neurobiologii i komputerowych zastosowań systemów uczących się w medycynie i psychiatrii. Związany z 33 organizacjami naukowymi w kraju i zagranicą, jest w zarządzie wielu z nich. Prezydent European Neural Network Society.

User

Sharry Edwards

Sharry Edwards - Jest dyrektorem SHRI Sound Health Research Institute, Inc., niedochodowej, naukowo badawczej placówki powołanej do pionierskiej i odkrywczej pracy na polu dziedziny zwanej bioakustyką człowieka.
Ogłoszona "Naukowcem Roku" 2001 Posługując się koncepcją głosowej spójności, Sharry Edwards wykazała, że częstotliwość w głosie ludzkim jest jedynym w swoim rodzaju odzwierciedleniem strukturalnych i biochemicznych aspektów ciała, czymś w rodzaju holograficznej reprezentacji stanu zdrowia. Na tej podstawie narodziła się dziedzina zwana bioakustyką człowieka.

User

Dean Evenson

Dean Evenson - Wizjoner, twórca delikatnej i najstarszej muzyki Nowej Ery. Współzałożyciel niezależnego wydawnictwa "Soundings of the Planet" Gra na flecie i na fortepianie, występował w wielu zespołach, orkiestrach, chórach. Ukończył biologie molekularną na uniwersytecie w Maino.
Wraz z żoną za pomocą kamery amatorskiej podróżując przerobionym autobusem szkolnym, dokumentowali ważne wydarzenia społeczne i kulturalne. Nagrali koncert na żywo ku czci Janis Joplin, wspomagali ruch rdzennych Amerykanów w czasie szczytu Ziemi w 1992 r. nagrywali wywiady m.in z Dalai Lamą. Występował z Paulem Winterem. Jego nagrania zajmują wysokie miejsca na liście Billboard.

User

Dudley Evenson

Dudley Evenson - Współzałożycielka "Soundings of the Planet" (1979) z mężem Deanem. Wyprodukowali razem ponad 35 nagrań. Jest dyrektorem wszystkich wydań. Zajmuje się video, fotografią, grafiką, pisaniem, muzyką i tańcem. Gra na harfie i śpiewa, występuje na wielu koncertach i festiwalach.
Opracowuje serie pokazów. Koordynuje pracę planetarium "Soundings of the Planet" wykorzystując efekty specjalne, laserowe obrazy kopuły niebieskiej połączono z muzyką, tańcem, slajdami i recytacją poezji.

User

Robert Gass

Robert Gass - Doktor psychologii klinicznej (Harward), znany w Stanach Zjednoczonych i Europie muzyk i wykładowca. W swej pracy łączy rozległą wiedzę muzyczną humanistyczną i polityczną.
Od ponad 25 lat prowadzi seminaria na uniwersytetach, w centrach edukacyjnych, szpitalach, konferencjach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy. Intensywnie pracuje z pacjentami nieuleczalnie chorymi. Założył Bubank Hospital Hospice (Hospicjum Szpitala Bubank).

User

Barbara Gołaska

Barbara Gołaska - Toruńska wokalistka, gitarzystka. Wykonuje tradycyjne romanse i ballady cygańskie i rosyjskie. Przez wiele lat występowała w kabarecie Tey, wraz z Zenonem Laskowiekiem i Andrzejem Rosiewiczem. Pieśni w jej wykonaniu wzruszają, pełne są autentyzmu, tajemniczego uroku, dostarczają wielkiej przyjemności miłośnikom profesjonalnego warsztatu muzycznego.
Od wielu lat współpracuje z założycielami fundacji "BORYNA", była pierwszym tłumaczem. Tłumaczyła spotkania z amerykańskim harfistą Joelem Andrewsem, który w 1991 wystąpił w Toruniu i w Bydgoszczy.

User

Iasos

Iasos - jeden z największych na świecie pionierów muzyki leczniczej, twórca gatunku zwanego "New Age". Urodził się w Grecji w 1947 roku, jego rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdy Iasos miał 4 lata. Naukę gry na pianinie rozpoczął w wieku lat 8 a na flecie w wieku lat 10.
Jego formalna edukacja muzyczna trwała do czasu ukończenia szkoły średniej. Potem nastąpiło samodzielne doskonalenie się, studiowanie muzyki z całego świata, szczególnie kompozytorów klasycznych.

User

Kara Johnstad

Kara Johnstad - Amerykańska woklistka/ autorka tekstów / producent, od prawie 30 lat mieszka w Berlinie. Stworzyła Radio Essence - Show i własny program VOICE YOUR ESSENCE - Mastery.
Cieszy się wielkim uznaniem na arenie międzynarodowej, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Jej muzyka New Age, Pop, Jazz widnieje w pierwszej dziesiątce na wielu najważniejszych listach przebojów i grana jest na całym świecie, w stacjach radiowych AM / FM, można jej także posłuchać poprzez internetowe stacje radiowe.

User

Jonathan Goldman

Jonathan Goldman - Muzyk, pisarz i nauczyciel, od ponad 20 lat jest światowym autorytetem w dziedzinie leczenia dźwiękiem zarazem pionierem na polu harmonii. Jest autorem książek: HEALING SOUNDS: THE POWER OF HARMONICS i THE LOST CHORD. Pobierał nauki od największych mistrzów i nauczycieli pracy z dźwiękiem prezentujących zarówno współczesne osiągnięcia naukowe jak i duchowe tradycje różnych kultur, szczególnie Tybetu.
Jego śpiewy owertonowe i tybetańskie są na płytach KITARO, laureatach nagrody GRAMMY. Tworzy muzykę na specjalne zamówienie Dalai Lamy.

User

Karin Huttary

Karin Huttary - Prowadzi terapię poprzez sztukę oraz muzykoterapię w klinice psychosomatycznej w Baden - Baden. Od 10 lat udziela lekcji gry na bębnach w tradycji wschodnio-afrykańskiej, której nauczyła się od afrykańskich mistrzów bębna, takich jak Hamady Keita oraz Hamadu Żonate. Jest członkiem kilku grup wykonujących muzykę eksperymentalną oraz taniec ekspresjonistyczny.

User

Steve Kindler

Steve Kindler - międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec, kompozytor, gra na 9 strunowych skrzypcach, elektrycznych wykonanych przez słynnego lutnika Johna Jordana specjalnie dla niego.
Znany przede wszystkim jako kompozytor muzyki typu "ambient", uważany za jednego z czołowych twórców muzyki "fusion" grał m.in. w słynnej grupie jazz-rockowej Johna McLaughlina - Mahavishnu Orchestra, obok takich sław jak: Jean Luc Ponty i Narada Michael Waldon, a także z Jefem f Beckiem, Janem Hammerem oraz z japońskim instrumentalistą Kitaro.
Steve Kindler wprowadza nowe możliwości w świat zachodnich instrumentów smyczkowych.
Jego nadzwyczajne skrzypce łączą brzmienia kontrabasu, wiolonczeli, altówki, skrzypiec oraz skrzypiec piccolo.

User

Kitaro

Kitaro - (prawdziwe nazwisko brzmi Masanori Takahashi.) Wielki japoński muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Mistrz muzyki filmowej. Zdefiniował pojęcie muzyki New Age, wprowadzając do niej dalekowschodnie akcenty. Jego twórczość zawiera w sobie elementy stylu wzbogacone o japońskie brzmienie. Jest głęboka, melodyjna i refleksyjna.. (The Sun, 29 marzec 2000).
Najbardziej znane w Polsce jest jego nagranie do filmu dokumentalnego "SILK ROAD"

User

Masayuki Koga

Masayuki Koga - Japoński muzyk, mistrz tradycyjnego japońskiego bambusowego fletu shakuhachi. Nagrywał też muzykę z sitarzystą Rahulem Sakypautrą. Studiował Kinko shakuhachi ze swoim ojcem, Kiichi Koga, a także w Szkole Tozan, z Kazanem Sakai w Tokio. W 1967, został najmłodszym członkiem grupy Ensemble Nipponia, która zdobywała liczne nagrody. Pracował z nimi przez kolejne cztery lata.
W 1973 przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. W 1981 założył Amerykański Instytut Muzyki Japońskiej. Prowadził zajęcia w rejonie Zatoki San Francisco w Instytucie Naropa oraz na Uniwersytecie Hawajskim w Hilo.

User

Nestor Kornblum

Nestor Kornblum - Dyrektor i współzałożyciel Towarzystwa Terapii Dźwiękiem i Studiów Harmonicznych (Hiszpania) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Dźwiękiem, nauczyciel, muzyk, autor podręcznika śpiewania owertonów. Znany i ceniony w wielu krajach świata terapeuta dźwiękiem i mistrz owertonów.
Posiadł rzadką umiejętność śpiewania owertonów według szkoły mnichów tybetańskich i śpiewaków mongolskich (Tuvan), co umożliwia mu wykonywanie jednocześnie czterech tonów w skali 5 oktaw. Gra na różnorodnych instrumentach, takich jak: didgeridoo, monochord, harfa żydowska, flet owertonowy, drumla, instrumenty perkusyjne.

User

Zbigniew Krepski

Zbigniew Krepski - Sędzia Sądu Apelacyjnego w Sądzie Okręgowym, były prezes Sądu Rejonowego w Toruniu. Pasjonat dobrej muzyki, która stała się podstawą przyjaźni łączącej go z założycielami Fundacji.

User

Swami Kryiananda

Swami Kryiananda - Jest bezpośrednim uczniem Paramhansy Yoganandy, założycielem Anandy, bardziej znanej międzynarodowej społeczności na świecie.
Jego książki i muzyka, sprzedane zostały w ponad 3 mln. egzemplarzy w 24 językach. Napisał 80 książek na temat edukacji, kreatywności, wartości moralnych. Od 1964 r. stworzył ponad 300 nagrań muzycznych. Jego muzyka jest pełna ciepła, pogody, wnosi inspiracje i ukojenie.

User

Brent Lewis

Brent Lewis - Odbył gruntowne studia pod kierunkiem mistrzów bębna z różnych części świata. Podróżował po Afryce, poznawał korzenie muzyki afrykańskiej, ceremonii plemiennych i rytuałów.
Jego muzyka łączy rytmy przodków z różnych części świata. Występuje w telewizji, prowadzi warsztaty i szkolenia w czasie których uczy gry na bębnach, odbywa wiele koncertów.

User

Jacek Łuczak

Jacek Łuczak - profesor dr hab. med. - Członek Królewskiego Towarzystwa Lekarzy w Londynie (FRCP); Kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, Hospicjum Palium, Akademii Medycznej im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przewodniczący Stowarzyszenia Rozwijania Opieki Paliatywnej w Krajach Europy Środkowo-Wschodniej (ECEPT), przewodniczący Krajowej Rady Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej przy MZ przez trzy kadencje. Specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii oraz medycyny paliatywnej.
Współorganizator i ordynator Oddziału Reanimacji Kardiologicznej w I Klinice Chorób Wewnętrznych (1967-72), kierownik zespołu anestezjologów współpracującego z Kliniką Chirurgii Gastroenterologicznej (1978-1984), kierownik Zakładu Pomocy Doraźnej i Zespołu Anestezjologicznego przy Klinice Onkologii (1985-1990).

User

Fabien Maman

Fabien Maman - jest muzykiem, kompozytorem, akupunkturzystą, bioenergoterapeutą i mistrzem sztuk walki. Jako muzyk i kompozytor wykonywał swoje oryginalne kompozycje ze swoim kwintetem w wielkich salach koncertowych świata takich jak Carnegie Hall, Opera w Tokio, "Olympia" w Paryżu i Filharmonii w Berlinie. W 1980 otrzymał nagrodę Grant Prix de Compositon Francais. (kompozytorów francuskich) W wieku lat 30 Fabien Maman odnosił sukcesy jako muzyk jazzowy podróżując ze swoim zespołem po świecie. Podczas pobytu zespołu w Tokio postanowił zamówić dla swoich zestresowanych muzyków masaż, żeby zmniejszyć napięcie przed koncertem. Zamiast masażysty przysłano mu akupunkturzystę. To zmieniło jego życie.

User

Gerald Jay Markoe

Gerald Jay Markoe - Jest jednym z najpopularniejszych twórców muzyki relaksacyjnej na świecie. Dla wielu swoich wielbicieli jego muzyka jest wyjątkowa w swojej możliwości przenoszenia pobudzającej energii, dotykania serca i wprowadzania w stan medytacyjny, pozostając zarazem muzyką piękną i interesującą.

User

Susan Mazer

Susan Mazer - Urodzona w Detroid w Mihigan, ukończyła studia na uniwersytecie stanowym w Wayne,została nagrodzona członkostwem Kolegium Uniwersytetu w Stanford, gdzie studiowała Sztuki Piękne. Występowała profesjonalnie jako harfistka jazzowa w San Francisco w Kalifornii, Lake Tahoe, Reno, w stanie Newada.
Jej praca w służbie zdrowia rozpoczęła się w 1980 od wprowadzenia warsztatów "Muzyka: decyzja podnosząca jakość życia" na prośbę Centrum Świadomości Zdrowia w San Jose w Kalifornii. Te warsztaty, które są przeznaczone dla pielęgniarek i lekarzy, stały się podstawą dla stworzenia Leczniczego Systemu Opieki Zdrowotnej.

User

Harald Nehmert

Harald Nehmert - Multiinstrumentalista, grający głównie na perkusji. Buduje instrumenty do terapii dźwiękiem od 1993 i używa ich podczas szamańskich ceremoniach leczniczych. Naucza gry na instrumentach perkusyjnych.
Pracuje także jako nauczyciel - terapeuta dźwiękiem w kilku szkołach oraz w ośrodkach i w domach osób niepełnosprawnych. Gra na wielu różnych instrumentach, jego muzyka jest wielobarwna i często dostosowana do konkretnego odbiorcy.

User

Onye Onyemaechi

Onye Onyemaechi - jest założycielem "Village Rhytmes" (Wioski Rytmów). Jest mistrzem gry na bębnie i tańca. Od ponad 30 lat koncertuje. Uznany za pioniera w stosowaniu bębnów i tańców etnicznych do łączenia społeczności. Prowadzi koncerty i warsztaty, nauczając tańca i rytmów. Prowadzi międzynarodowe warsztaty dla tzw. trudnej młodzieży. Ukończył sztuki piękne oraz szkołę biznesu. Jego misją było stworzenie i nauczanie połączenia najlepszych cech kultur tradycyjnej i współczesnej.

User

Fabrizio Piglucci

Fabrizio Piglucci - Urodzony we Włoszech, ma ponad 20 letnie doświadczenie w aranżacji, programowaniu, komponowaniu dla kina, teatru, telewizji.
Pracował jako autor, aranżer przy 45 ścieżkach dźwiękowych wydanych przez m.in. Warner, Emi, Buena Vista - Disney, RaiTrade, Mediaset, także dla międzynarodowych produkcji.
Tworzy muzykę i aranżację dla musicali i przedstawień teatralnych, dla artystów m.in.: Kara Johnstad, Grazia Di Michele, Renzo Arbore, Marco Conidi, Marie Antonazzo, Tom, Kyte, jego twórczość prezentowana jest na głównych kanałach telewizyjnych (NBC w USA, ZDF w Niemczech, RAI-Mediaset we Włoszech itd.)

User

Howard Richman

Howard Richman - Jest pianistą, kompozytorem, nauczycielem. Tworzy muzykę filmową, teatralną, jazz, pop, new age. Jest jednym z pionierów w dziedzinie relaksacji muzycznej. Napisał ponad 1000 portretów muzycznych - improwizacji fortepianowych. odzwierciedlających stan emocjonalny i charakter indywidualnych postaci. Jest liderem na polu rozwijania efektywnych technik nauczania.

User

G.S. Sachdev

G.S. Sachdev - Jest pianistą, kompozytorem, nauczycielem. Tworzy muzykę filmową, teatralną, jazz, pop, new age. Jest jednym z pionierów w dziedzinie relaksacji muzycznej. Napisał ponad 1000 portretów muzycznych - improwizacji fortepianowych. odzwierciedlających stan emocjonalny i charakter indywidualnych postaci. Jest liderem na polu rozwijania efektywnych technik nauczania.

User

Lisbeth Scott

Lisbeth Scott - jest znaną na całym świecie wokalistką, autorką piosenek, jej głos i pieśni znalazły swoje miejsce na ścieżkach dźwiękowych do ponad 150 filmów, wiele z nich to największe hollywoodzkie produkcje, takie jak AVATAR, Opowieści z Narni, Shrek, IronMan 2, Pasja, Monachium, Armageddon, Spiderman, Star Wars. Najbardziej znana jest ze swojego wyjątkowego głosu w filmach, dzięki współpracy z największymi kompozytorami muzyki filmowej jak: Hans Zimmer, James Horner, John Williams i John Debney, oraz z tak znanymi reżyserami jak James Cameron, Ridley Scott, Tony Scott, Steven Spielberg i Ben Affleck. Jako artystka solowa, wydała 9 płyt, z których wiele zdobyło nagrody.

User

Richard Shulman

Richard Shulman - Amerykański kompozytor, pianista. Wypracował swój własny styl łącząc wiele tradycyjnych gatunków muzycznych. Wyszkolony na klasycznych podstawach, początkowo pracował jako muzyk rockowy, potem pianista jazzowy, zanim dokonał zwrotu w kierunku muzyki do leczenia i inspiracji.
Zdobył wykształcenie muzyczne studiując improwizację jazzową wraz z Chuckiem Magnione w Eastman oraz muzykę i kompozycję na uniwersytecie stanowym Nowego Jorku w Buffalo.

User

Józef Skrzek

Józef Skrzek - Wiodący polski multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Gra na instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, harmonijce, skrzypcach. Tworzy wielką muzykę refleksyjną, religijną, filmową. Był basistą i pianistą zespołu Brekaut. Współpracował także z Czesławem Niemenem. Założył zespół SBB wraz z Antymosem Apostolisem (gitara) i Jerzym Piotrowskim (perkusja).
SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce światowej. Józef Skrzek zademonstrował światu odmienną formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka. Występuje w kościołach i miejscach kultu, prezentując zarówno stricte organowe recitale, jak i koncerty na których łączy brzmienia akustyczne z syntezatorami.
Tworzy muzykę elektroniczną, prezentując ją na festiwalach el-muzyki (Wyspa Muzyki Elektronicznej '84 we Wrocławiu, festiwale ZEF w Piszu" lata 1996, 1997, 2000 oraz 2003, Ricochet Gathering 2004, 2005, 2006 " Komarno, Gomera, Florencja) oraz w swoim stałym atelier - Planetarium Śląskim w Chorzowie.

User

Dallas Smith

Dallas Smith - Wice prezes i założyciel Leczniczego Systemu Opieki Zdrowotnej. Urodzony w Columbus, w stanie Georgia, Dallas studiował na uniwersytecie stanowym na Florydzie, a następnie w Niemczech, w Indii i w Szwecji.
Występował jako muzyk jazzowy grający na instrumentach dętych drewnianych w rejonie zatoki San Francisco, w Indii, Japonii i w Egipcie.W latach 1987 - 1992, był przewodniczącym Departamentu Studia Nagrań w Kolegium Sierra Nevada w Incline Village w Newadzie.
Od 1989 roku prowadzi kursy edukacyjne CEU oraz CME dla pielęgniarek i terapeutów w Centrum Medycznym Teksasu w Houston, Centrum Medycznym ST.Charles w Bend, Oregon, oraz w Union Hospital w Lynn, Massachusetts.

User

Michael Stillwater

Michael Stillwater - Jest wielokierunkowo utalentowanym artystą i nauczycielem, stosującym muzykę do leczenia. Nagrał ponad dwanaście tytułów. Jego pieśni są odbiciem uniwersalnych zasad duchowych widzianych oczami jego ludzkiej podróży.
Założył m.in. centrum Inner Hormony/Medicine Music oraz, MusicHeals.Net, oferujące usługi muzyczne i sztuki leczenia. Jego artystyczne przesłanie opiera się na intuicji.
Jest nim sprowadzenie sugestywnego uczucia bycia zauważonym, rozpoznanym i wspomaganym w najbardziej podstawowych potrzebach. Wraz z grupą nauczycieli Companion Arts, Michael oferuje szkolenia dla środowisk medycznych: Care for the Journey, Grace in Practice, oraz Art of Presence.
Jego klientami są szpitale, hospicja, oraz kliniki wellness w całej Ameryce Północnej. Michał jest także pisarzem, autorem sztuk teatralnych, humorystą, projektantem graficznym i fotografem. Przebywa w Północnej Karolinie i w Szwajcarii.

User

Romuald Szymanowski

Romuald Szymanowski - Absolwent UMK. Wieloletni działacz oświatowy i dyrektor szkół w Toruniu i Włocławku. Ceniony i otaczany powszechnym szacunkiem pedagog, nauczyciel i wykładowca historii.
Człowiek o urzekającej osobowości i niespotykanej energii Jego charyzma i mądrość życiowa sprawiają,że jest drogowskazem i autorytetem moralnym zarówno dla kilku pokoleń uczniów i słuchaczy oraz pracujących z nim nauczycieli. Zainteresowania i zamiłowaniem, muzyka, pamiętnikarstwo i przyroda.
Obecnie sprawuje funkcję dyrektora Liceum dla Dorosłych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Włocławku. Od początku działalności centrum jest sympatykiem muzyki leczniczej, stanowi dla nas wielkie oparcie.

User

Sophia Roberts

Sophia Roberts - Sophia jest jednym z najbardziej ulubionych kompozytorów zarówno wśród terapeutów stosujących medycynę naturalną, masażystów, mistrzów tantry, jak i lekarzy medycyny konwencjonalnej.
Od 1978 roku tworzy znakomitą muzykę do leczenia, medytacji, masażu, doświadczania ekstazy w miłości i w tantrze, przemiany życiowej i do ceremonii. Od wczesnych lat swojej pracy jako kompozytor i wykonawca zajmuje się zgłębianiem leczniczej i twórczej mocy głosu oraz połączonej mocy wielu głosów wyrażających naszą jedność i wolę działania dla pokoju, miłości i troski o naszą planetę.

User

Jeffrey Thompson

Jeffrey Thompson - jest lekarzem specjalizującym się w chiropraktyce, kraniologii, akupunkturzystą, naukowcem, badaczem, wykładowcą, autorem książek, artykułów i programów leczniczych. Zajmuje się badaniami nad dźwiękiem w zakresie leczenia ciała i poszerzania możliwości umysłu od 1980.
Jest znany na świecie jako ekspert w dziedzinie pobudzenia fal mózgowych, poprzez wprowadzenie odpowiednich częstotliwości bezpośrednio do ścieżki dźwiękowej. Skomponował ponad 60 programów audio pobudzenia fal mózgowych na płytach CD i kasetach, sprzedawanych w wielu krajach świata.
Współpracuje z Deepaiem Choprą, z Louise Hay, z NASA oraz JPL, pracuje nad zapisami plazmowych fal wysyłanych przez statki kosmiczne Voyager I i II, badał ich wpływ na umysł podświadomy i przydatność do leczenia. Pracuje nad zastosowaniem częstotliwości w leczeniu AIDS.
Pojawia się w wielu znaczących programach telewizyjnych i radiowych, ogólnoświatowych programach CNN, jego prace są częścią systemów badawczych amerykańskich uczelni.

User

Russel Walder

Russel Walder - Amerykański muzyk, uznawany za jednego z czołowych oboistów jazzowych świata, komponujący, nagrywający, podróżujący i nakreślających nowe możliwości oboju. Nominowany do nagrody Grammy, laureat Złotej i Platynowej Płyty. Nagrywał dla największych wytwórni Windham Hill Records, Sanctuary, Real Music, Narada Records.
Założył "Nomad Sound Records" - własne studio nagrań w Nowej Zelandii. Tworzy muzykę do filmów i telewizji, występuje z różnymi muzykami, jak Will Ackerman, Suzanne Ciani. Michael Gettel, balafon Marimba Ensemble, Andrew White a także z Orkiestrą Symfoniczną Nowej Zelandii (New Zealand Symphony Orchestra) i wieloma innymi.

User

Ani Williams

Ani Williams - Amerykańska artystka i terapeutka. Jako motto swej działalności obrała słowa "Piękno zbawi świat". Dostojewskiego. Jest uważana za lidera na polu muzyki etnicznej i leczniczej.
Jej muzyka jest recenzowana w wielu pismach muzycznych. Krytycy i wielbiciele Ani cenią w niej wysoki poziom Artystyczny, ciepły, kojący charakter i afirmację życia. W pełnych uznania recenzjach określana jest jako "eteryczna, magiczna, anielska, porywająca, niosąca głębokie przesłanie".

User

Rabbi Zalman Schachter-Shalomi

Rabbi Zalman Schachter-Shalomi - Amerykańska artystka i terapeutka. Jako motto swej działalności obrała słowa "Piękno zbawi świat". Dostojewskiego. Jest uważana za lidera na polu muzyki etnicznej i leczniczej.
Jej muzyka jest recenzowana w wielu pismach muzycznych. Krytycy i wielbiciele Ani cenią w niej wysoki poziom Artystyczny, ciepły, kojący charakter i afirmację życia. W pełnych uznania recenzjach określana jest jako "eteryczna, magiczna, anielska, porywająca, niosąca głębokie przesłanie".