Patroni Duchowi Fundacji Boryna

User

Rahul Sakyaputra (Sariputra)

Rahul Sakyaputra (Sariputra) - Którego imieniem nazwano Centrum,był wybitnym wirtuozem sitaru, filozofem, artystą malującym farbami wodnymi obrazy o tematyce buddyjskiej. Założyciele Centrum, Andrzej i Mira spotkali go w Los Angeles i spędzili razem wiele czasu. Byli na kilku jego koncertach, m.in. na kameralnym koncercie w domu słynnej gwiazdy filmowej Goldie Hawn. Ciekawym wydarzeniem był także koncert specjalny dla Andrzeja i Miry - spotkanie Rahula - sitarzysty z pianistą Howardem Richmanem, twórcą - portretów muzycznych.
Zagrali wspólnie w niezwykłej improwizacji. Zjawiskiem niespotykanym jest połączenie sitaru i pianina, instrumentów bardzo odmiennych kulturowo i muzycznie.
Wiadomość o jego odejściu w dniu 17 listopada 2002 była dla Andrzeja i Miry wielkim przeżyciem. Miał 55 lat.

więcej
User

Rabbi Shlomo Carlebach

Rabbi Shlomo Carlebach - legendarny nauczyciel duchowy, wielki pieśniarz, kompozytor. Spotkaliśmy go dzięki Rabbiemu Zalmanowi Shachterowi, który w czasie festiwalu w Krakowie powiedział im, że byłoby świetnie, gdyby spotkali jego przyjaciela, Rabbi Shlomo Carlebacha. Na temat wielkiego nauczyciela i pieśniarza słyszeli także od swojej przyjaciółki Aleishy Jonai.
W zimie 1990 usłyszeli w telewizji nazwisko Shlomo i dowiedzieli się, że jest w Polsce. Skontaktowali się z nim i zostali zaproszeni przez niego do Krakowa.
W Krakowie uczestniczyli w autokarowej przejażdżce po mieście.Byli na koncercie Rabbiego w Teatrze Słowackiego.
Obecnie łączy ich serdeczna przyjaźń z jego córką Neshamą Carlebach, która zaszczyciła Centrum swoim członkostwem honorowym.

User

Florian Fricke

Florian Fricke - (23.02.1944 - 29.XII.2001) niemiecki kompozytor i wizjoner, autor muzyki do filmów Wernera Herzoga. Andrzeji Mirosława spotkali go w Monachium w 1994 roku.
W czasie tego spotkania uzyskali od niego licencję na kilka tytułów. Rozmowa miała bardzo serdeczny charakter.

więcej