Józef Skrzek, 9 Czerwiec 2009

User

Józef Skrzek w Toruniu 9 czerwca 2009, 20 rocznica pierwszych wolnych wyborów, 10 rocznica wizyty Jana Pawła II w Toruniu

Dobiegło końca drugie wydarzenie projektu "My Music for Peace" - "Moja Muzyka dla Pokoju".

Panel dyskusyjny "MUZYKA I DEMOKRACJA" 11.00 - 13.00 - V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, ul. Sienkiewicza 34 Otwarcia panelu dokonał dyrektor V LO, Józef Wierniewski. Głos zabrała organizatorka przedsięwzięcia, Mirosława Boryna, prezes Fundacji "BORYNA" Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką. Przedstawiła ideę i historię wydarzenia, które jest częścią projektu fundacji "MY MUSIC FOR PEACE".

Następnie głos zabrali: 1. Józef Skrzek-muzyk, kompozytor, założyciel grupy SBB 2. Zbigniew Krzywański - gitarzysta zespołu REPUBLIKA. 3. Prof. Włodzisław Duch - kierownik Katedry Informatyki Stosowanej UMK. 4. Paweł Dudzik - dyrektor Orkiestry Symfonicznej w Toruniu. 5. Maria Jadczak - nauczyciel historii w V LO

Tematyka dotyczyła miejsca muzyki w najnowszej historii demokracji - przed i po roku 1989. Poruszono zagadnienie roli SBB i innych ambasadorów polskiej kultury w czasach Żelaznej Kurtyny. Mówcy dzielili się swoimi refleksjami i doświadczeniami związanymi z muzyką w czasach komunizmu i w czasach przełomu roku 1989.

Panel miał za zadanie skoncentrować uwagę młodych ludzi na zagadnieniu demokracji, patriotyzmu odwołując się do uczuć i emocji poprzez muzykę oraz zainteresować młode pokolenie twórczością Józefa Skrzeka. Cel został osiągnięty, panel stał się także początkiem międzypokoleniowej dyskusji nad miejscem muzyki w różnych aspektach życia, zarówno jednostki jak i społeczeństwa.

II. Jam Session "MY MUSIC FOR PEACE" Początek: 20.00 - Toruńska Piwnica Artystyczna, ul. Łazienna 30

Otwarcia i powitania przybyłych dokonali właściciel lokalu Jarosław Jeka i Jacek Beszczyński. Toruńska Piwnica Artystyczna jest miejscem, w którym co wtorek odbywa się Jam Session. Zespołem, który na stałe występuje jest Open Blues.

Tym razem zespół towarzyszył zaproszonemu przez nas Józefowi Skrzekowi. Było to historyczne wydarzenie, pierwsze w Toruniu Jam Session z udziałem Józefa Skrzeka. Zagrali także Zbigniew Krzywański oraz Sławomir Ciesielski, którzy nigdy przedtem nie występowali razem z Józefem Skrzekiem. Ten wieczór stanowił niepowtarzalną ucztę muzyczną dla fanów Józefa Skrzeka, Republiki, dla bywalców Toruńskiej Piwnicy Artystycznej.

Partnerzy:

tpa torunska piwnica artystyczna

Toruńska Piwnica Artystyczna

7 lo

V Liceum Ogólnokształcące im Jana Pawła II

Akcję wspierają

sponsorzy2009

Patronat Honorowy:

logotorun

Gmina Miasta Torunia

logotorun2

Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki

Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Krzysztof Sikora

Patronat Medialny:

patronatmedialny2009