Fabrizio Piglucci - informacja o artyście

User

Fabrizio Piglucci urodzony we Włoszech w 1970 r. studiował muzykę klasyczną, jazz, fortepian, kompozycję i orkiestrację. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w aranżacji, programowaniu, komponowaniu dla kina, teatru, telewizji. Pracował jako autor, aranżer przy 45 ścieżkach dźwiękowych wydanych przez m.in. Warner,Emi,Buena Vista- Disney, RaiTrade, Mediaset, także dla międzynarodowych produkcji. Stworzył muzykę i aranżację dla musicali i przedstawień teatralnych, jego melodie reklamowe wydane przez Flipper Music, prezentowane są na całym świecie na głównych kanałach telewizyjnych (NBC w USA, ZDF w Niemczech, RAI-Mediaset we Włoszech itd.).

W jego dorobku są m.in orkiestracje i aranżacje dla albumów takich artystów jak: Kara Johnstad, Grazia Di Michele, Renzo Arbore, Marco Conidi, Marie Antonazzo, Tom, Kyte, musical "Madre Teresa", itp.) oraz dla innych międzynarodowych artystów, takich jak amerykański pianista Hurquart Craig.Stworzył i wyprodukował swój pierwszy album solo ?FALLEN FROM THE MOON? nagrany z orkiestrą we Włoszech. Obecnie pracuje jako aranżer dla albumu wielkiej amerykańskiej wokalistki Kary Johnstad, niedawno został wydany jej pierwszy singiel ?LOVE NEVER FAILS?.
Jego muzyka jest prezentowana na całym świecie w "The Essence Show", produkowanym w Berlinie i nadawanym także z Brooklinu oraz przez radio internetowe.Ostatnio niektóre z jego kompozycji były grane na koncercie przez wyjątkowe włoskie trio muzyczne, Gilda Butta' (piano)-Luca Pincini (wiolonczela)-Paolo Zampini (flet), wraz z najlepszymi kompozycjami Ennio Morricone, którego muzyczne tematy wykonywali jako pierwsi.