Steve Kindler i Mirosław Muzykant w Toruniu, Maj 2014

User

Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

11.05. Ośrodek Chopinowski w Szafarni - godz.17.00. Bilety: 20 i 15 zł
16.05. Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego godz. 18
Rezerwacja i zakup biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 607 776 737 Ceny biletów: 35 zł, ulgowy 20 zł W dniu koncertu: 40 zł, ulgowy 25 zł

https://www.facebook.com/events/1418234228428959/?ref_newsfeed_story_type=regular

Bilety: 607 776 737 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mikrowsparcie

STEVE KINDLER, genialny wirtuoz skrzypiec grający na jedynych na świecie 9 strunowych skrzypcach elektrycznych, wykonanych specjalnie dla niego przez sławnego lutnika Johna Jordana, Usłyszymy m.in. wybrane kompozycje Chopina, Szymanowskiego, Lutosławskiego, w nadzwyczajnej aranżacji na 9 strunowe skrzypce, z ekstrapolacją na orkiestrę, a także standardy jazzowe, i własne kompozycje mistrza, w wytworny sposób łączące klasykę, jazz, fusion, ambient.
Wśród kompozycji zarówno te, stworzone niedawno na 9 strunowe skrzypce, jak i dawniejsze, w nowym opracowaniu. Jedną z nich jest rewelacyjna a zarazem rewolucyjna "Hyperspace" napisana przez Steva Kindlera w 1976 r, gdy grał z grupą Jana Hammera. Można ją usłyszeć na znanej, kultowej płycie "Melodies" . Nowa wersja "Hyperspace" już budzi wielkie emocje wśród miłośników Steva Kindlera.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1PdoXZ4GCs

Artysta zagra także na skrzypcach akustycznych, przepięknym instrumencie z XVIII wieku.

Artysta przyjeżdża na zaproszenie fundacji "BORYNA", Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką, w ramach programu "My Music for Peace" którego misją jest zmniejszanie skali agresji, "leczenie świata z choroby, jaką jest wojna, przemoc każdego rodzaju i nietolerancja", poprzez wykorzystanie potencjału muzyki.

Steve Kindler - Kompozycje na 9 strunowe skrzypce

{play}http://www.borynafoundation.com/mp3/steve_kindler/firestorm_ruf_06.mp3{/play}

{play}http://www.borynafoundation.com/mp3/steve_kindler/sirenes_ruf_17.mp3{/play}

Współfinansowane przez Województwo Kujawsko-Pomorskie ze środków PFRON

partnerzy steve maj 2014

Mamy przyjemność wyrazić wdzięczność Firmie WUTEH, która wspiera nasze przedsięwzięcia - koncerty STEVA KINDLERA w Toruniu.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzenia i polubienia profilu na fb Facebook-layouts-blog-post